Przejdź do treści

WHO EMTCC

Przez ostatnie kilka tygodni przedstawiciele Humanosh Emergency Medical Team i MSAR Poland pracowali w WHO EMTCC (Emergency Medical Team Coordination Cell) w Kairze, które zostało utworzone na potrzeby wsparcia międzynarodowych zespołów medycznych (EMT) udzielających pomocy w Strefie Gazy. Wspólnie z przedstawicielem World Health Organization (WHO) tworzyli trzyosobowy zespół, który odpowiadał za całość koordynacji działań zespołów międzynarodowych, ich rozlokowanie, transfery, przekraczanie granicy oraz aspekty formalno-prawne. 

Nasze działania w ramach EMTCC CAIRO rozpoczęły się już w styczniu i aktualna rotacja jest już trzecią wystawioną przez nasz zespół. To były bardzo intensywne, wielowątkowe oraz wymagające olbrzymiego zaangażowania i specjalistycznej wiedzy działania, które przyniosły spory bagaż nowych doświadczeń. 

Michał i Marcin zostali oddelegowani w charakterze ekspertów EU Civil Protection & Humanitarian Aid za pośrednictwem narodowego punktu kontaktowego w Państwowa Straż Pożarna oraz przy wsparciu Ministerstwo Zdrowia.